Na víkend 23. – 24. novembra 2019 je naplánované koncoročné stretnutie pre členov i nečlenov Združenia košikárov Slovenska v Rudníku (okr. Myjava). V sobotnej časti programu sa zhodnotia tohtoročné aktivity, ktoré sa spoločne realizovali, a naplánuje činnosť združenia na ďalší rok aj s výhľadom do budúcnosti. Odbornou témou oboch dní bude opletanie fľaše.

Pre členov združenia je účasť bezplatná, nečlenovia zložia príspevok vo výške 10 eur na oba dni. Stravu, ubytovanie i cestu si hradí každý účastník sám. Prihlasovať sa možno do 31. októbra 2019 e-mailom na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo telefonicky na čísle 0915 601 924. Bližšie podrobnosti budú zaslané prihláseným začiatkom novembra.

               

V dňoch 22. – 25. augusta 2019 mali košikári zoskupení okolo Združenia košikárov Slovenska príležitosť zúčastniť sa IV. ročníka prestížneho Svetového festivalu prútia a košikárstva v 15-tiscovom mestečku Nowy Tomyśl v stredozápadnom Poľsku. O vzácnosti tejto akcie v košikárskom svete svedčí jednak jej periodicita (koná sa raz za štyri roky) a jednak počet zúčastnených krajín (tohto roku boli prítomní košikári zo 75 krajín sveta). Niektorí z našich členov mali s týmto podujatím skúsenosť už z minulosti, čo bol tiež dôvod, prečo sme sa pokúsili dostať do Nowého Tomyśla aj ďalších košikárov. Podarilo sa to dokonca vo veľkorysom štýle, čo je v prvom rade zásluha Fondu na podporu umenia (FPU). 

 

Na našej webovej stránke sme sa na dlhšie odmlčali – ale dôvody boli výsostne pozitívne. Čas nám zabrali praktické realizácie originálnych košikárskych diel. Predstavené boli na 29. ročníku podujatia Dni majstrov ÚĽUV, ktoré sa uskutočnilo v dňoch 31. augusta – 1. septembra 2019 v bratislavskom Starom Meste. Na objednávku Ústredia ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) naši košikári od marca 2019 postupne vytvárali tri exteriérové košikárske diela: tanečnice, mestské sedačky a domčeky pre deti.